OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 24.08.2011 12:04:23 

Gogo & Joffko & Basil & Loty

Gogo

 

Gogo je kocúrik pomerne vzácneho plemena devon rex. Jeho celé meno, tak ako to má v rodokmeni, znie Udo Gordon Scarface. Máme ho z chovateľskej stanice Scarface, kde sa narodil 17. augusta 2007

  < xml:namespace prefix = o />

Rada by som celému svetu predstavila toto fantastické mačacie plemeno. Je vhodné pre alergikov na srsť, aj pre veľkých poriadkumilovníkov, pretože nestráca srsť. Má veľmi nezvyčajný výzor, vďaka ktorému si vyslúžilo pomenovanie koboldkat, tj mačka škriatok. Naozaj sa veľmi silne ponášajú na I.T. mimozemšťana ;) . Posúďte sami, tu je náš Gogušik v deň, keď sme si ho doniezli domov

 

Mačiatka devon rexov sa rodia osrstené, ale postupne srsť strácajú. Tento fakt sme nevedeli a mačiatka u pani chovateľky nás naozaj vydesili. V čase odberu sú takmer bez srsti, celé ružové a zvráskavené. Bolo veľmi ťažké domýšľať si, ako asi budú vyzerať v dospelosti. V podstate sme sa museli spoľahnúť len na skúsené oko chovateľky. Kompletné osrstenie získajú až v dospelosti, aj keď aspoň Gogovi holé miesta zmizli ešte pred pubertou.

 

Veľmi sme váhali, či si naozaj niektoré z tých stvorení odvezieme domov. Presvedčila nás úplne úžasná povaha dospelých rexov pani chovateľky. V miestnosti, kde nám ukazovala mačence bolo niekoľko mačiak, každá iného plemena. Jediné rexy nás prišli pozdraviť. Turecká angora len vykúkala spod kuchynskej linky, britská modrá znudene odkráčala, keď sme sa ju pokúsili pohladkať, kurilský bobtail ušiel, len čo sme vošli.

  

Povaha

Na opísanie povahy devonov stačí opísať nášho Goga.

Gogušik je skôr psík ako mačka. Kto váha medzi psom a mačkou, jednoznačne odporúčam devon rexa! Je to dokonalá kombinácia predností psa a mačky. 

Gogo je dokonalý spoločník. Bytostne potrebuje spoločnosť, neupína sa na teritórium ako väčšina iných mačiek, ale na ľudí. Vďaka tomu ho bezproblémov vozíme na návštevy ale aj na dovolenky a má z toho veľkú radosť. Nevadia mu cudzí ľudia, ani nové prostredie.

Nedávno sme prerábali kuchyňu a Gogo chodil pomáhať robotníkom. Je rád, keď môže byť v centre diania, aj keď to zrovna znamená, že mu idúca vŕtačka sype na hlavu omietku J Účastní sa každej činnosti, pritom ale nikdy nie je otravný, nevnucuje sa. Keď je doma kľud, uvelebí sa v našej blízkosti, v noci spáva u rodičov v posteli. Keď bol maličký buntošil už o piatej ráno. Teraz vyspáva s nami.

Je to veľký jedlík. Tieto mačičky zjedia viac, ako by zjedol rovnako ťažký zástupca iného plemena (v dospelosti vážia 2,5 až 4kg). Je to hlavne kvôli ich srsti, ktorá ich dostatočne tepelne neizoluje, preto minú veľa energie, aby tento handicap vykompenzovali. Sú veľmi teplé, čo je príjemné na dotyk. Tým pádom su citlivé na teplotu. Keď je chladno, treba ich obliekať

Gogo zbaští v podstate čokoľvek. Má stály prístup k dvom druhom kvalitných granúl a minimálne raz denne dostane mokrú stravu, najčastejšie surové hovädzie, rybičky alebo kvalitnú mačaciu konzervu.

Gogova najobľúbenejšia činnosť sú prechádzky. Má svoj postroj, na ktorom ho vodíme von. Už dokonca pochopil, že zmyslom prechádzky je chôdza a naozaj drží smer. Keď niekto odchádza z domu, cicúch preventívne visí na kľučke a mňaučaním sa pýta von. Ak ho necháme doma, ešte si minútku poplače a potom to nechá tak. Ak ku dverám donesieme jeho prepravnú tašku, okamžite do nej nastúpi a spokojne čaká

-------------------------------------

17. 8 2008 Gogo mal narodeniny!!!! Je na svete už celučký jeden rok! Samozrejme sme ho nafotili, dospeláka nášho :)

 

Dostal nové tričko. Vyzerá v ňom ako fotbalista :)

 

--------------------------------------------

Boli sme na výstave- 20. 9. 2008 v DK Ruzinov

Teraz viem, ze to až taký dobrý nápad nebol. Veľmi reálne nám hrozilo disknutie, za agresivitu. Chudák Goguško bol taký dezorientovaný a nestotožnený s celou výstavou, ze chrčal na všetko, čo sa pohlo. Nebolo možné ho poriadne predviesť posudzovateľovi- akurát pri stoloch bola najväčšia koncentrácia ľudí, mačiek a hlavne hrozný hluk.

Spočiatku nechcel byť ani vo svojej klietke, upokojil sa, až sme si ho vzali na kolená. Celé doobedie teda prespal na mojich alebo maminych nohách. Vrámci prechádzky po budove mame padol do oka oválny peliešok s vysokými pevnými okrajmi. Gogo bol z neho nadšený, konečne sa cítil niečím chránený a tak už mu pobyt v klietke neprekážal.

Dostali sme "len" titul CAPE, nemohli sme byť nominovaný do záverečiek, to by Goguško už psychicky nezvládol. Je mi to ľúto hlavne preto, že viem, že je to najmaznavejšia mačička na svete. No a okrem toho je naozaj prekrásny ;)

Peliešok sa teraz snaží využiť Joffko:

 

-------------------------------

jar 2009

Z Goga je úplne iná mačka. Už nemá rád návštevy, a všeobecne cudzích ľudí. Povedala by som, že ako vyrástol a dospel, uvedomil si ku komu patrí a už má rád len nás :)

 

 

 

 

2011