OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 24.08.2011 12:04:23 

Gogo & Joffko & Basil & Loty

Loty

Loty sa narodila 22. februára 2010 a takto u nás rástla

    

február 2011

Loty oslávila svoje prvé narodeniny :) Myslím, že je vhodná chvíľa na malé ohliadnutie sa za tým, čo všetko sme spolu zažili, kde sme boli a čo sme sa naučili.

Prvé mesiace sme sa snažili mať čo najpestrejšie, aby sa Loty dobre socializovala. Chodili sme na lúky na sídlisku medzi psov, do lesa, k vode- už ako 4 mesačná začala plávať, naučila sa cestovať autom aj ostatnými dopravnými prostriedkami, spoznala mesto zvonku aj zvnútra cez nákupné centrá a kaviarne.

    

Než mala pol roka stihla byť na svojej prvej dovolenke pri Oravskej priehrade a pár dní potom sme absolvovali Obedience výcvikový seminár. Rada by som s Loty zložila aspoň najnižšiu úroveň skúšok.

Ďalší psí šport, ktorému sa venujeme je dogdancing. 02/2011 sme chceli ísť na skúšku freestyle 1, ale zdalo sa, že Loty bude chorá, tak zostala doma. Našľastie už ďalší deň bola fit a mohli sme sa zúčastniť aspoň nadväzujúceho dogdancingového semináru. Tu by som rada šla v skúškach čo najvyššie.

Do tretice- agility. Od novembra 2010 sme s Loty členmi agility klubu Malina. Začali sme akurát na konci sezóny, ale trénovali sme aj napriek zime v konskej krytej hale v bratislavskej Zoo. Na parkúre mám jediný cieľ- udržať bláznivú borderku pod kontrolou, hlavne aby sa samým nadšením neprerazila :D

Loty má veľmi rada aporty a keď sa jej nikto nechce venovať, tak si aspoň niečo nosí v papuli. Najlepšie hneď niekoľko šišiek naraz alebo veľké kusy dreva.

 

 

JAR 2011

Je to neuveriteľné, ale je to tak- začali sme sa venovať dog frisbee (lietajúce taniere). Lotynka je taká šikovná, že som jednoducho musela prekonať svoj odpor k všetkých letiacim veciam :D a začali sme hádzať. Teda hlavne ja sa učím hádzať- drvivá väčšina tréningu je bez Lotynky. Ona si potom len užíva moje (dúfam) stále sa lepšiace hody a pribúdajúce zaujímavé triky.

 zima 2012

Lotynka už je veľká psa dáma smiley. Je neskutočne pracovitá, (pre)motivovaná, dychtivá učiť sa nové veci, je neustále v pohybe a s dobrou náladou. Miluje ľudí, akurát s druhými psami je to horšie. Akceptuje všetkých do momentu, kým si nemyslí, že ju rušia pri práci. To sa z nej na okamih stáva hysterická semetrika, votrelca razantne odoženie a okamžite upriamuje svoju pozornosť späť na mňa v očakávaní povelu. V tomto sa podobá na Joffreyho, ani jeden z nich by nepostrehol, keby ostatné psy vymreli a oni by na svete ostali jediní. Ani medzi sebou navzájom nemajú prakticky žiadne vzťahy. Žijú si bezproblémovo vedľa seba, nie spolu.

Žial stále máme s Loty problémy s cestovaním- vo všetkých dopravných prostriedkoch zvracia. Napriek tomu, že jej býva nevoľno, cestuje veľmi rada. Stále dúfam, že ju to raz prejde, a do tej doby ďakujem výrobcom liekov na kinetózu.

Myslím, dúfam laugh, že sme sa s Lotynou už defintívne ustálili vo výbere našich aktivít. Súťažit v DogDancingu a Dogfrisbee sme začali už na jeseň 2011, no a na jar 2012 sme zažiadali o výkonnostné knižky aj na obedience a agility. Jediné agility trénujeme na oficiálnom cvičisku, v AK Malina. Zvyšným trom športom sa venujeme sami doma. Ja sa vzdelávam na Internete a vždy keď sa naskytne možnosť zúčastníme sa výcvikového semináru. Tréning v rušnejšom prostredí robíme s mojimi kamarátmi. Pravidelne sa stretávame a cvičíme vedľa seba, aby psíci nemali problém na súťaži.

Viac o našcih športových aktivitách sa dočítate na www.gogo.estranky.sk

zima 2013

Lotynka má už tri roky!  Stále sa rekreačne venujeme agility, dogfrisbee, dogdancingu a obedience a občas sa objavíme aj na nejakom preteku. Ako tak po sebe čítam staršie príspevky, zmenili sa nám priority. Najviac som si zamilovala obedience. V dogdancingu dosť stagnujeme, máme problém so štekaním pri vystúpení :-/. Frisbee nás baví stále rovnako, len preteky sú všetky strašne ďaleko :-/, no a v agility sa trápime stále rovnako :D. Musíme oveľa viac trénovať, čo s anám dúfam podarí, pretože som si kúpila skočky aj na doma a môžeme sa zabávať aj mimo cvičisko.