OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 24.08.2011 12:04:23 

Gogo & Joffko & Basil & Loty

Voľný čas

So Joffinom sa dá podniknuť naozaj čokoľvek, je za každú srandu :)

 

 Joffko aj Gogo už vyskúšali všeličo, pochodili kusisko sveta. Obaja majú pet-pasy, a tak ich môžeme brať na dovolenky so sebou. Naposledy sme napríklad boli s kocúrom v Taliansku. Joffinko musel výnimočne ostať doma, lebo sme robili hlavne mestskú turistiku. Gogo nás cez deň čakal na izbe. Každý deň sme sa ním išli aspoň prejsť, niekedy aj na pláž, kde sa choval vzorne. Po krátkej obhliadke okolia sa uvelebil do svojej tašky a relaxoval.

 dlhú cestu autom zvládol na jednotku

  

Takto s nami Gogo trávil lyžovačku na Orave. Bolo tam pomerne chladno, preto musel mať provizórnu vestičku z vlnenej ponožky. Dva krát denne sme ho vyzliekl, aby sa mohol poumývať :)

 

Joffko si na Orave krátil čas aportovaním, ako inak! :)

 

Joffrey si už vyskúšal aj coursing. Veľmi ho to bavilo, určite sa s ním na dráhu ešte pár krát vrátime. Na prvej fotke je nácvik, akési prebudenie loveckých inštinktov

  kus kože na veľkej udici   

 prvý beh, naháňa tú bielu vec napravo :)

 po dobehnutí, stále plný energie

  tá biela vec na zemi je rýchlo sa pohybujúci kus kožky; druhý beh Joffino skúsil vo dvojici, ale viac ho zaujímal bradáč ako úlovok a za bradáčom predsa nebude bežať tak ďaleko, preto sa ku mne po pár desiatkach metrov vrátil

 Radi si vyjdeme na výlet, občas s niektorým z našich psích kamarátov. Najčastejšie chodíme na Devínsku Kobylu alebo do lesa nad Lamačom, na Železnú, Kamzík, Kačín a pod.

 

 Alebo ideme s naším Gogom, veľkým lovcom múch, chrobákov, yorkshírov a inej drobnej hávede ;) k rieke Morava

 

Foto (dolu) z konca augusta 2008, z výletu do Sadu Janka Kráľa. Je to fantastické miesto na prechádzky a pre mňa ho objavil klub chovateľov fretiek, mávajú tam stretávky. Všetky stromy tam sú obrovské, takže sa nestane, že kvôli listom neuvidím prichádzať dákeho psa. Trávnik je vždy perfektne pokosený, no proste paráda.

                                                          

 

Basilko sa von nedostane tak často ako kedysi Gogo, kým bol sám. Našťastie máme pred domom malú oplotenú predzáhradku, kde oboch kocúrov berieme na vodítkach poprechádzať sa a od jari 2011 budú mať upravený balkón (zabezpečený sieťou) a tak sa tam budú môcť chodiť slniť bez toho, aby museli byť v postrojoch.

 

Loty nám život spestruje hlavne športovými aktivitami, ku ktorým pripájam aj pudlíka. Najviac trénujeme tanec so psom, u oboch sa snažím držať sa českého skúšobného poriadku aby sme raz mohli zložiť skúšku. Joffko už má aj výkonnostný zošit. Trošku sporadickejšie cvičíme podľa obedience. U Joffka netrvám na presnosti, len sa zabávame, naopak u Loty sa snažím nič nepokaziť, aby sme mali dobré základy a mohli na nich ďalej stavať.

Dogdancing aj obedience cvičíme sami doma, na základe vecí, ktoré som si naštudovana na Internete a v časopisoch a potom overila, doplnila ale aj opravila na výcvikovom seminári.

Jedine agility absolvujem s Loty na cvičisku- AK Malina. za pekného počasia vezmem na tréning aj Joffka, ale pravidlene nechodí.

Toto boli športy, s ktorými to myslíme viac-menej vážne. Okrem nich sú moji chlpáči veľkými fanúšikmi lietajúcich tanierov

  , ale je to pre nás len zábavka (hlavne preto, že ja sa to nikdy nenaučím hádzať :D), Joffka som naučila stopovať- moju vllastnú stopu, niekoľko desiatok metrov dlhú, max raz zalomenú, a s obomi sa rekreačne venujem dogtrekkingu (prachádzky v prírode pričom psi mi pomáhajú tým, že sú zapriahnutí v postrojoch) .

 

Pohrávam sa s myšlienkou skúsiť Loty zapriahnuť za bicykel. nacvičíme si to na korčuliach a ak jej to pôjde, asi to skúsime :)